[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Diverse » Diverse despre motocros (CNI si Dementor CUP) » Cine vor fi eroii sezonului 2013 in MX national ?
Cine vor fi eroii sezonului 2013 in MX national ?
TraianDragomirData: Vineri, 05.Apr.2013, 08:11 | Mesaj # 1
Private
Grup: Users
Status: Offline
Ce se va intampla anul acesta, cine va concura, si la ce categorie?

Ce sportivi vor participa, ce sportivi vor lipsi, ce sportivi au schimbat categoriile?

Spre ex., Adrian Raduta va lipsi in 2013. Probabil va reveni in 2014.
Julian Raduta s-ar putea sa se dea iar la MX. MX1 sau MX2?
Lajos Bacescu lipseste sigur anul asta?
Ce mai face Istvan Balasz?

Cine a schimbat categoria? Am auzit ca Zarzarica (Ciprian Staicu) nu va mai concura la Amatori ci la profesionisti (trecere obligatorie), si ca va concura la MX2.

Alexandru Enceanu? 
Ce se va intampla cu Florian Pop? Am auzit si ca ultima cursa a sezonului trecut ar fi trebuit sa fie ultima lui cursa (nush daca e adevarat). Acum, dupa accidentare, ma tem ca e foarte posibil sa nu il mai vedem in competitii. Sau... ?

Etc...

bogdan2418Data: Vineri, 05.Apr.2013, 16:54 | Mesaj # 2
Sergeant
Grup: Administrators
Sezonul acesta se prefigureaza a fi cel mai slab ca si competitie.
Asa cum am scris in articolele-interviu vor lipsi Adi Raduta, Bacescu Lajos, Istvan Balasz.

Andre Gregoire se va da in Ungaria, si cursele din zona Timisoara, iar George Cabal e plecat in campionatul german.

Noutati vor fi: Zarzarica la MX2 si probabil Harold Attila la MX1, ambii promovati de la amatori.
Julian nu e sigur ca se va da la MX1.

E de vazut si Ionut Corbea care trece la MX2 junior pe KTM 125 cc (2timpi).

Iar ca noutate absoluta este Madalin Nedelcu, fostul campion la Amatori din 2009. Cine il mai tine minte, el este din Campina s-a dat pe Husqvarna 450 pentru clubul lui Pop Florian. Am vorbit cu tatal lui la telefon si mi-a zis ca a cumparat motorul de la Sebastian Strechioiu, yamaha 250 model 2011 si vrea sa concureze iar.

TraianDragomirData: Luni, 08.Apr.2013, 09:25 | Mesaj # 3
Private
Am aflat ca Robert Tompa s-a dat duminica cu cei de la MX1/MX2. Stie cineva ceva de asta? Sunt curios cu ce motor s-a dat... App, cati ani are ala micu'? Si la ce categorie ar trebui sa fie anul asta, conform varstei ?

cypone86Data: Luni, 08.Apr.2013, 10:28 | Mesaj # 4
Private
Robert Tompa s-a dat duminica la mx2 junior cu motorul de 85 cc, din cunostintele mele el are 12 ani, conform varstei el ar trebui sa concureze la 85 cc dar cred ca din lipsa de concurenta la clasa sa a urcat la mx2 junior unde a si castigat prima mansa la aceasta clasa.

bogdan2418Data: Luni, 08.Apr.2013, 10:43 | Mesaj # 5
Sergeant
Adica a fost mai tare decat Cojanu care e veteran la MX2. As vrea sa il vad pe Tompa la Copsa Mica.

TraianDragomirData: Luni, 08.Apr.2013, 10:46 | Mesaj # 6
Private
La clasa lui nici nu ma asteptam sa nu castige (chiar si MX2 junior). Eram curios al catelea a terminat "la gramada" , fara sa tinem cont de categorii. La 12 ani cu motor de 85. Foarte tare!

Forum » Diverse » Diverse despre motocros (CNI si Dementor CUP) » Cine vor fi eroii sezonului 2013 in MX national ?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Sondajul nostru
Care credeti ca sunt motivele pentru care motocrosul romanesc stagneaza la un nivel slab?
Total răspunsuri: 39

Statistici