[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Diverse » Diverse despre motocros (CNI si Dementor CUP) » Traseu de motocros la Cornu
Traseu de motocros la Cornu
bogdan2418Data: Joi, 12.Apr.2012, 11:23 | Mesaj # 1
Sergeant
Grup: Administrators
Status: Offline
Intentionez sa construiesc un loc de joaca pentru motocrosistii din zona in apropierea vechiului traseu de motocros de pe Muscel dar pe partea cu Cornu. Am vorbit cu dl primar Nanu Cornel si urmeaza sa mergem la fata locului pentru a stabili in ce masura se poate sa ne dea un teren pe care sa amenajam un mic traseu de motocros pentru antrenamente. Deoarece nu avem situatia financiara necesara sa construim unul "cu acte in regula" pentru a-l inscrie in campionat vrem macar sa facem ceva ca sa ne satisfaca placerea de motocros.
Avand in vedere ca va costa ceva bani aducerea unui buldozer pe trailer si motorina consumata pentru amenajarea pistei credeti ca e viabila solutia instituirii unei chete printre iubitorii de motocros astfel incat sa strangem ceva bani? 20-30 de lei de om si restul pun eu pana la 12 mil. cat se estimeaza ca ar costa.
Astept parerile si ideile voastre referitor la sansele de realizare ale acestui proiect.

George86Data: Joi, 12.Apr.2012, 12:08 | Mesaj # 2
Private
Grup: Users
foarte bine ,iti suntem alaturi si te sustinem multa bafta

SandooData: Joi, 12.Apr.2012, 16:00 | Mesaj # 3
Private
Sustinem echipa locala! Bineinteles ca da, macar asa sa te sustin, material. Eu zic sa adunam cat mai multi membri si sa facem mult mai mult in viitor...un fan-club motocros sa aiba Romania, dar sa fie cel mai tare tongue

MariusikData: Joi, 12.Apr.2012, 16:56 | Mesaj # 4
Private
Da e o idee minunata si te sustin si eu si daca e nevoie de cva va ajut cu cel mai mare draq

JRMData: Miercuri, 18.Apr.2012, 15:41 | Mesaj # 5
Private
[size=10]Sigur ca este o ideee foarte buna. In special pentru cei care au motocicilete! biggrin Pana una alta, e luna aplrilie si nu s-a miscat nimic in concret. Sper sa nu avem parte de inceperea lucrarilor odata cu sosirea iernii timpurii. Asa ca fratilor, haideti sa ne apucam de treaba! BOGDANE! Fii capitanul nostru!!!!!!!!

bogdan2418Data: Miercuri, 18.Apr.2012, 15:46 | Mesaj # 6
Sergeant
Ma tin sa ma duc sa stabilesc terenul de 2 saptamani dar ploua mereu in weekend. cum sa ma duc cu dl primar prin ploaie pe deal. Dar ma tin de el.

bogdan2418Data: Marţi, 29.Mai.2012, 10:37 | Mesaj # 7
Sergeant
proiectul stagneaza din lipsa de bani.

bogdan2418Data: Marţi, 02.Apr.2013, 10:15 | Mesaj # 8
Sergeant
Reinvie ideea crearii unui traseu de antrenament la Cornu. Terenul a fost ales. In weekend, sambata 6 aprilie, vom merge sa facem munca voluntara - curatam de tufisuri, maracini, strangem pietre. Cine vrea sa ne ajute e binevenit. Ora exacta nu se stie insa va fi dupa ora 13:00
Multumim pentru ajutor.

CatalinData: Duminică, 26.Mai.2013, 11:55 | Mesaj # 9
Private
Se mai aude ceva despre noul traseu?

bogdan2418Data: Luni, 27.Mai.2013, 20:56 | Mesaj # 10
Sergeant
se mai duc baietii din campina, jacu si malalin. eu sunt accidentat, 2 luni cal putin nu mai trec pe acolo decat sa ma uit

Forum » Diverse » Diverse despre motocros (CNI si Dementor CUP) » Traseu de motocros la Cornu
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Sondajul nostru
Care credeti ca sunt motivele pentru care motocrosul romanesc stagneaza la un nivel slab?
Total răspunsuri: 39

Statistici